Dikkat! Çığ uyarısı…

Erzurum Kriz Merkezi Başkanlığı, ileriki günlerden itibaren etkili olması beklenen yağışlar nedeniyle çığ uyarısında bulundu.

Yapılan uyarıda, “13.02.2006 tarihinden itibaren başlayacak, aralıklarla devam edecek ve zaman zaman etkili olmak üzere hafta sonuna kadar yağışlar devam edecek. Yağışlar nedeniyle gerekli bütün tedbirlerin alınması ve olabilecek çığ olaylarına karşı dikkatli olunması gerekir.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada konuyla ilgili kriz merkezi ile koordine içinde bulunulması istenildi.

Diğer taraftan Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ise şöyle dedi: “Erzurum ve çevre illerimiz Pazartesi gününden itibaren hafta sonuna kadar Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisinde kalacaktır. Yağışlar bölgemizde kar şeklinde olacaktır. Aralıklarla yağacak karın zaman zaman etkili olması beklenmektedir. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinin üzerinde olacaktır. Önümüzdeki bir hafta boyunca çığ hadisesinin olması için şartlar uygundur. Bu nedenle önümüzdeki bir hafta boyunca yetkililerin ve vatandaşların oluşabilecek çığ hadisesine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”