‘Dikkat dinler arası sürtüşme büyüyecek’

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikası(KAMU-SEN) Genel Başkanı Bircan Akyıldız, karikatür krizinin aşılması için Birleşmiş Milletleri (BM) göreve çağırdı.

TEDAŞ bünyesinde açılan Kamu-Sen Kilis Temsilciliği’nin açılışı için Kilise’e gelen Kamu – Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, son günlerde islam dünyasının büyük tepkisine neden olan Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürleri yayınlayan ülkelere karşı tavır koyacaklarını ve özellikle Danimarka mallarına boykota katılacaklarını bildirdi.

BM’yi göreve davet eden Akyıldız, arabulucu rolünde Danimarka’yı uyarması isteğinde bulundu ve bu densizliğe karşı dikkatli davranılması gerektiğini vurguladı.

Genel Başkan Akyıldız, “Hristiyan alemi Meksika’ya kadar olan coğrafi bölgede yıllardır Müslüman insanlara karşı terörist ön yargısıyla hareket ediyor. İslama karşı işlenen bu densizlik karşısında bizler ilahi dinlerin peygamberlerine birşey diyemeyiz. Çünkü onlar bizimde peygamberimiz. Tüm Peygamberleri kabul eden iman eden müslümanların dinler arası sürtüşmeden medet uman ekmek yemek isteyenlere karşı dikkatli davranması gerekir. BM’i Danımarka Başkabakanı’nın İslam dünyasından özür dilemesi konusunda uyarmasını istiyoruz. Ve yine BM dinler arası sürtüşme daha da büyümeden araya girmelidir.” diye konuştu.