Dilencileri kovarken öldürüldü

Bağcılarda Diyar Yaş (18) isimli şahıs ile girdiği tartışma sonrası çıkan kavgada Yaş'ı tabanca ile öldürdüğü iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.

Cinayetle sonuçlanan kavganın işyeri önündeki dilencileri kovmak isteyen Diyar Yaş’a o sırada yoldan geçmekte olan Ali A.’nın müdahalesi sonrası yaşandığı öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre Bağcılar’da akrabasına ait Simitçim Simitevi’nde çalışan Diyar Yaş hergün olduğu gibi yine iş yerine geldi. Dayısına yardım ettikten sonra simitevinin önünde dilenen dilencileri işyerinden uzaklaştırmak isteyen Yaş, o sırada yoldan geçmekte olan ve kendisine müdahale eden Ali A. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Ali A. belindeki silahı çekerek Yaş’a iki el ateş etti. A. olay yerinden yaya olarak kaçıp kayıplara karışırken, Diyar Yaş hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaldırıldığı hastanede 5 gün boyunca yaşam mücadelesi veren Diyar Yaş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar sonucu Ali A. kuru sıkıdan çevrilme tabanca ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Asayiş Şube’de sogusu tamamlandıktan sonra Bağcılar Adliyesi’ne çıkarılan Ali A. tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi’ne gönderildi.