Dilencilikte son nokta

Dilenirken bacakları göstermeyen cihaz, ilk kez Beyoğlu'nda denendi.

Tekerlekli tahta üzerinde oturarak bacakları yok numarası yapan yaşlı kadın, zabıtaya fena yakalandı. Dilenci kadının bu iş için hazırlattığı düzenek söze gerek bırakmadı.

Engelli numarası yaparak vatandaşlardan para toplayan yaşlı dilenci zabıtalara yakalandı

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde tekerlekli tahta üzerinde oturarak yürüme engelli bahanesiyle vatandaşlardan para isteyen dilenci, zabıta ekipleri tarafından yakalanarak Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü'ne götürüldü.

Taksim Meydanı'nda yaklaşık bir hafta önce otobüse binerken görüntülenen dilenci, bu kez İstiklal Caddesi'nde yürüme engelli bahanesi ile dilenirken yakalandı. Tekerlekli tahta araç üzerinde sokak aralarında vatandaşlardan para isteyen yaşlı dilenci, kameralar tarafından da görüntülendi. Tahta tekerlekli araç üzerine bağdaş kurarak oturan dilenci kadın, vatandaşlardan para isterken yürüme engelli olduğunu söyledi. İstiklal Caddesi Parmak Kapı Sokak'ta dilenirken zabıta ekipleri tarafından yakalanan dilenci kadın görevlilere yürüyemediğini anlatmaya çalıştı. Tekerlekli tahta aracıyla zabıta aracının yanına getirilen dilenci kadın, burada oturduğu aracından kalkamadığını anlattı. Dilenci kadının yürüme engelli olduğuna inanmayan zabıtalar, dilenci kadını oturduğu yerden kaldırarak araca bindirdi. Araç içersinde gazetecilere tepki gösteren dilenci, yaklaşık bir hafta önce de aynı tahta aracıyla İETT otobüsüne binmiş ve otobüsün içinde kalkarak koltuğa oturmuştu.

Görevliler, aracıyla birlikte dilenci kadını sorgulamak üzere Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü'ne götürdü.