Dinamo Kiev taraftarları turdan emin

Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi 3. ön elem turu ilk maçında 3-1 yenen Dinamo Kiev taraftarları, turu çantada keklik görüyorlar.

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi Dinamo Kiev turu çantada keklik olarak görüyor. Ukrayna ekibinin ‘www.dynanomania.com’ adlı taraftar sitesinde yapılan bir ankette Fenerbahçe’ye adeta hiç şans tanınmadı.

23 Ağustos’ta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanacak maçtan ne sonuç çıkacak sorusunun yöneltildiği ankete katılanların yüzde 50.55’i Dinamo Kiev deplasmanda da kazanır yanıtını verirken, yüzde 28.37 “Maç berabere biter”, yüzde 13.63 “Dinamo Kiev kaybeder ancak turu atlar” yüzde 7.45 ise “Fenerbahçe kazanır ve turu atlar” yanıtını verdi.

Bu arada Ukraynalı taraftarların ilk maçta açtığı çirkin pankarta karşı Dinamo Kiev’e hiçbir cezanın verilmemesi bir hayli ilginç karşılanıyor. Dinamo Kiev taraftarları, ilk maçta “Kürtler evlerinizi bombalarken biz de sizi sahaya gömeceğiz” anlamında İngilizce pankart açtılar.

Fenerbahçeli taraftarların rövanşta bu çirkin tahrike kapılmadan takımlarını desteklemeleri ve kulübün asla ceza almaması için sağduyularını korumaları gerektiği belirtilirken, Sarı – lacivertli yönetimin de bu konuda hem basından destek istediği hem de taraftarlarını sayduyuya davet ettiği belirtildi.