Dingo’dan Bingo TAKVİM

İstanbul'a atanan polis köpeği, 66 cep telefonlu uyuşturucu patronunun foyasını ortaya çıkarttı. 207 kilo eroin yakalandı.

İstanbul’daki uyuşturucu operasyonunda yakalanan kaçakçıların liderinin kimliği ve müthiş plan polisleri bile şoke etti.

Yakalanan 207 kilo eroini Avrupa’ya götürmek isteyen çetenin İstanbul sorumlusu, Florya’da çok ünlü bir balık restoranının ortaklarından N.D. idi.

Kahraman köpek Dingo

N.D.’nin evinde yapılan aramada, tamamı farklı numaralara sahip 66 cep telefonu ele geçirildi. N.D., teknik takipten kurtulmak için sürekli ayrı telefonlar kullanıyordu. Eroini yakalayan ise bir süre önce İstanbul’a tayini çıkan polis köpeği Dingo ve Üzüm’dü.

‘Sır’ı kokladılar

İstanbul Avcılar’daki bir kamyonette yapılan aramada, tam 207 kilogram eroin ele geçirildi. Zehircilere en ağır darbeyi, iki narkotik köpeği vurdu.

İstanbul’da bir uyuşturucu şebekesini çökerten polis ekipleri, İran’dan yurda sokulan; Van, Gaziantep ve Niğde üzerinden İstanbul’a ve buradan da Avrupa ülkelerine götürülmek istenen 207 kilo eroini, 4 ilde yapılan eşzamanlı şok operasyonlarla ele geçirdi. “Sır” adı verilen operasyonda 11 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Bu kişiler arasında Florya’daki lüks bir balık lokantasının sahibi olan N.D’nin de bulunduğu öğrenildi. Avcılar’da durdurulan ve uyuşturucunun yakalandığı kamyonette yapılan aramada 5 tabanca, bir pompalı tüfek, 185 bin euro, sahte sürücü belgeleri, nüfus cüzdanları ve 66 adet cep telefonu ele geçirildi.

66 AYRI TELEFON KULLANIYOR

Şebekenin İstanbul sorumlusu olan N.D.’nin polise yakalanmamak için 66 ayrı hatlı telefon kullandığı belirtildi. Eroinin yakalanmasında en büyük payın yaklaşık 10 gün önce Bursa’dan İstanbul’a tayini çıkan Dingo isimli Golden Retriver cinsi ile Çatalburun cinsi Üzüm adlı iki köpeğin olduğu açıklandı. Daha önce kilolarca uyuşturucu madde yakalatan Uyuşturucu maddenin sahibi oldukları belirtilen N. D., Z. A., M. C. A. ile birlikte 8 kişinin ifadelerinin alındığı bildirildi.