Dink cinayeti Yazıcıoğlu’nu zor durumda bıraktı

Muhsin Yazıcıoğlu, Dink cinayeti yüzünden baskıya uğradığını idda etti.

Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas bağımsız milletvekili adayı Muhsin Yazıcıoğlu, ”Hükümette olamasam da, iktidar olamasam da iktidar gibi her yerde gölgem olmuştur” dedi. Seçim çalışmaları kapsamında Sivas’ın Akıncılar ilçesine giden Yazıcıoğlu, burada bir çay bahçesinde halka hitap etti.

Yazıcıoğlu, daha önce BBP’nin barajı aşamayacağı, verilen oyların boşa gideceğini ifade edenlerin, bu defa bağımsız aday olduğu için kendisine verilen fazla oyların ziyan olacağını söylediğini belirterek, şunları kaydetti: ”Dünyayı kurtarmak size mi kaldı. Bırakın dünyayı ben kurtarayım. Çünkü Sivas’tan tek bağımsız aday benim. Ankara beni rahat bırakmıyor. Hrant Dink ölmüş, hemen ben akıllarına geliyorum. Hayatım bugüne kadar hep hesap vermekle geçti.

Benim hiç bir şeyden korkum yok. Tek korkum Allah’ım ve halkımdır. Ben hayatım boyunca hücrelerde kalacağım, bu boynuma ip dört defa dolanacak. Bunlar da sonra gelip birbirine ip atarak siyaset yapacaklar. Bunlar çok ayıp şeylerdir. Benim gözümde böyle siyaset olmaz.”

Gazete ve televizyonu olmadığı için kendisine destek verilmediğini öne süren Yazıcıoğlu, şöyle devam etti: ”Bu yüzden bizler her yerde arka planda kalıyoruz. Ama her ne olursa olsun benim bayrağım, afişlerim her yerde dalgalanıyor. Ben bir kuruş için pazarlık masasına oturmam. Benimle kimse de pazarlık masasına oturamaz. Hükümette olamasam da, iktidar olamasam da iktidar gibi her yerde gölgem olmuştur.

Gezerken bir iktidar gibi gezerim. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, nereye gidersem gideyim benim gölgem iktidar gibidir ve öyle olacaktır. Ben şimdi AB’ye bağımsızım, Amerika’ya bağımsızım, küresel diktatörlere bağımsızım, her şeye karşı bağımsızım. Tek bağımlı olduğum şey ise Allah’ımdır.”