Dink cinayetinde Erhan T’ye tutuklama

Gazeteci Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan Erhan Tuncel tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirilen Erhan Tuncel, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı tarafından tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi.

İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Tuncel, tutuklandı.Tuncel’in, savcılıkta ve mahkemede susma hakkını kullandığı öğrenildi.

RAHAT TAVIRLARI DİKKAT ÇEKTİ

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrankt Dink’in öldürülmesiyle ilgili gözaltında bulunan Erhan T.’nin adliyeye getirilmesinin ardından son zanlı Muharrem Sait K.’da adliyeye çıkartıldı. Erhan T., çelik yelek ve polis kıyafetiyle adliyeye sokulurken, Muharrem Sait K.’nın sivil bir şekilde ve rahat tavırlarla adliyeye girdiği gözlendi.

Hrant Dink cinayeti ile ilgili Ogün Samast ve Yasin Hayal’le birlikte 5 kişinin tutuklanmasının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde sorguları devam eden Erhan T. ve Muharrem Sait K., işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Beşiktaş’ta bulunan İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne ilk olarak Erhan T. getirildi. T.’nin polis kıyafeti ve çelik yelekli olduğu gözlendi. T.’nin getirilmesinden 10 dakika sonra Muharrem Sait K.’da adliyeye getirildi. K.’nın ise sivil kıyafetli olması ve rahat tavırları dikkat çekti.

Her iki zanlı da girişte basın mensuplarının cinayetle ilgili sorularına cevap vermedi.