Dink soruşturmasında son durum

Güler: Erhan T. ile ilgili iddiaların hepsi araştırılıyor.

İstanbul Valisi Muammer Güler, “Hrant Dink cinayetiyle ilgili yeni gelişmeler var mı?” sorusuna, “Bundan sonraki bölümde cumhuriyet savcılarımızın isteğiyle gözaltılar olabilir” dedi. Güler, Erhan T. ile ilgili de “Erhan T. ile ilgili iddiaların hepsi araştırılıyor.” dedi.

İstanbul İl Güvenlik Komisyon toplantısı için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gelen Vali Muammer Güler, toplantı çıkışında basın mensuplarına açıklama yaptı. Güler gazetecilerin “Hrant Dink cinayetiyle ilgili yeni gelişmeler var mı?” sorusuna, “İlgili cumhuriyet savcıların nezaretinde adli işlem devam ediyor, bundan sonraki bölümde cumhuriyet savcılarının isteğiyle yeni gözaltılar olabilir. Kiminle ilgili gözaltı talimatı verirse onları gözaltına alırız” cevabını verdi.

Güler gazetecilerin “Hırant Dink’in öldürüleceği yönündeki istihbarat bilgisinin İstanbul Emniyeti’ne bir yazı ile bildirildiği” şeklindeki sorusu üzerine, ” Erhan T. konusu ve diğer konular halen soruşturma aşamasında soruşturuluyor” dedi.

Güler, İstanbul’da El-Kaide operasyonuyla ilgili olarak da 16 kişinin yakalanarak Konya’ya gönderildiğini ve operasyonun Konya merkezli olarak birkaç ilde gerçekleştirildiğini söyledi.