Dink tehditler alıyordu!

Hrant Dink, son makalesinde, Bursa’dan gönderildiği belirlenen bir tehdit mektubu aldığını ve bunu Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na teslim ettiğini dile getirdi.

18-19 yaşlarındaki bir saldırgan tarafından öldürülen Dink, yazdığı makalesinde, gönderilen mektubu kaygı verici bulduğunu ve hakkındaki önyargılı tavırların kendisine işkence gibi geldiğini ifade etmişti. Dink’in 10 Ocak’ta kaleme aldığı makalesinde yer verdiği görüşler şöyle:

’Bilgisayarımın güncesi ve hafızası bu kesimdeki yurttaşlar tarafından gönderilen öfke ve tehdit dolu satırlarla yüklü. Bu mektuplardan birinin Bursa’dan postalandığını ve yakın tehlike arz etmesi açısından da hayli kaygı verici bulduğumu ve tehdit mektubunu Şişli Savcılığı’na teslim etmeme rağmen, bugüne değin herhangi bir sonuç alamadığımı yeri gelmişken not düşeyim.

Bu tehditler ne kadar gerçek, ne kadar gerçek dışı? Doğrusu bunu bilmem elbette mümkün değil. Benim için asıl tehdit ve asıl dayanılmaz olan, kendi kendime yaşadığım psikolojik işkence. ’Bu insanlar şimdi benim hakkımda ne düşünüyor?’ sorusu asıl beynimi kemiren. Ne yazık ki artık eskisinden daha fazla tanınıyorum ve insanların ’A bak, bu o Ermeni değil mi?’ diye bakış fırlattığını daha fazla hissediyorum. Ve refleks olarak da başlıyorum kendi kendime işkenceye. Bu işkencenin bir yanı merak, bir yanı tedirginlik. Bir yanı dikkat, bir yanı ürkeklik. Tıpkı bir güvercin gibiyim.’