Dink’in cenazesi Agos’ta

Silahlı saldırı sonucu öldürülen Gazeteci Hrant Dink’in cenazesi, Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptığı Agos Gazetesi önüne getirildi.

Dink’in cenazesi 9,36’da yola çıktı.

Şişli’de çalıştığı gazetenin önünde öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Müdürü Hrant Dink’in cenazesi, Meryem Ana Klisesi’nden alınarak ilk törenin yapılacağı gazete önüne doğru yola çıktı.

Dink’in çiçeklerle bezenmiş tabutu kliseden çıkarılarak cenaze arabasına konuldu. Aile yakınları ise arkadan takip eden bir minübüse binerek Agos Gazete’sine doğru yola çıkıldı.

MERYEM ANA KİLİSESİ ÖNÜNDE ALINAN ÖNLEMLER DİKKAT ÇEKTİ

Şişli’de çalıştığı gazetenin önünde öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Müdürü Hrant Dink’in cenazesi için Meryem Ana Kilisesi önünde sabahın erken saatlerinden itibaren hazırlıklar yapıldı.

Dink’in cenazesini taşıyacak olan araç, saat 07.00 sularında kilisenin önüne geldi. Kilise içerisinde Dink’in cenazesi ve tabut hazırlanırken, dışarıda da araca eşlik edecek kortej görevlileri koridor oluşturdu. 14 ayrı Ermeni derneğinden gelen kortej görevlileri aracın çevresinde bir çember oluşturdu. Görevlilerin tamamının siyah takım elbise giydiği gözlenirken, saat 08.00 sularında kilisenin çanları çaldı. Cenazenin alınacağı klise çevresinde polisin çok geniş güvenlik önlemi aldığı gözlenirken, basın menusplarıda kendileri için oluşturulan platformda yerini aldı.

Cenaze aracının arkasında, ön tarafında “aile” yazılı ve Şişli Belediyesi tarafından tahsis edildiği öğrenilen bir minibüs dikkat çekti. Cenazeyi almaya Dink ailesinden erkek üyelerinin geldiği öğrenilirken kızları ve eşinin ise gazetedeki törene katılacağı bilidirildi.

HRANT DİNK’İN EŞİ RAKEL DİNK VE KIZI, AGOS GAZETESİ ÖNÜNE GELDİ

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in eşi Rakel Dink ve kızı, törenin yapılacağı Agos Gazetesi’ne geldi.

Yoğun güvenlik önlemleri altında gazeteye gelen Rakel Dink ve kızı, otomobilden inerek gazete çalışanlarının oluşturduğu koridordan geçip binaya girdi.