Diplomayı aldı arabayı kaptı

Eskişehir'de tıp fakültesini bitiren genç doktor, mezuniyet töreninin yapıldığı salonun çıkışında babasının süsleyerek kapının önüne park ettiği sıfır bir otomobil sürpriziyle karşılaştı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi 2005-2006 dönem mezunlarını törenle uğurladı. ESOGÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törende mezun olan 166 öğrenci velilerinin alkışları ve gözyaşları arasında diplomalarını aldı. Topluca Hipokrak yemini eden genç mezunlar doktorluğa da ilk adımlarını attılar.

Antalyalı bir aile dün Eskişehir’de fakültesini birincilikle bitiren kızlarının mezuniyet törenine gelirken yolda kaza yaparak kızlarının sevincini hüzne dönüştürmüştü. Ancak bu kez yine Antalya’dan Eskişehir’e gelen başka bir aile tek çocukları olan kızlarına diploma hediyesi olarak otomobil alarak sevincini ikiye katladı. Dilek Soydan, ailesinin de katıldığı törende arkadaşlarıyla birlikte büyük bir sevinçle diplomasını aldı. Ancak Soydan’ı spor salonu dışında bir sürpriz bekliyordu. Diplomasını alarak ailesiyle salondan dışarı çıkan Soydan’ı baba Uğur ve anne Nesrin Soydan süsledikleri sıfır bir otomobilin yanına götürdü.

Otomobilin kendisine alındığını öğrenen genç doktor büyük bir sevinçle babasına sarılarak teşekkür etti. Baba Soydan, daha önce kızına başarısından dolayı herhangi bir hediye almadığını belirterek, “Hak ederek çok başarılar elde etti. Otomobil alacağımdan haberi yoktu ve bugün sürpriz yaptım. Bu otomobili de çok aradım ve Kayseri’de bulabildim. O bizim tek çocuğumuz ona araba değil canımı da veririm. Şu an da çok duygulandım.” diye konuştu. Kızına sarılarak başarısını kutlayan baba Soydan gözyaşlarını tutamadı.

Dilek Soydan, “Babamın bana böyle bir sürpriz yapacağından haberim yoktu. Çok şaşırdım ve çok sevindim.” diyerek duygularını dile getirdi. Otomobilin anahtarını kızına veren anne Nesrin Soydan da, “Başarı dolu, kazasız bir hayat diliyorum.” dedi.