Direksiyon başında kalp krizi geçiren sürücü öldü

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde, bir sürücü araç kullanırken direksiyon başında kalp krizi geçirdi. Kalp krizi sonrası fenalık geçiren yaşlı sürücü sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Olay sabah saatlerinde Yehimahalle Anadolu Bulvarı üzerinde meydana geldi. Akli dengesi yerinde olmayan oğlu ile birlikte ekmek dağıtım arabası kullanan Midyat Yavuz (60) Anadolu Bulvarı Marşandiz Köprüsü yakınlarında direksiyon başında kalp krizi geçirdi. Bir anda fenalaşan sürücü çevrede bulunan vatandaşlar tarafından araçtan indirilerek yol kanarına yatırıldı. Yaşlı sürücüye ilk müdahale çevredeki vatandaşlar tarafından yapıldı. Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen sağlık ekipleri yaşlı adama hemen müdahale etti.

Sağlık ekiplerinin yaptığı tüm müdahaleye rağmen sürücü Yavuz kurtarılamadı. Yaşlı sürücünün cesedi uzun süre yol kenarında beklerken cesedin üzeri daha sonra çevrede bulunan vatandaşlar tarafından gazete parçaları ile örtüldü. Olay sırasında babasıyla aynı araçta bulunan, akli dengesi yerinde olmayan Midyat Yavuz’un oğlu ise olay yerinde uzun süre babasının uyanmasını bekledi. Yaşlı adamın cesedi daha sonra cenaze arabası ile hastane morguna kaldırıldı.