Dış güçler düğmeye basıyor!

AK Parti İzmir İl Başkanı Ali Aşlık, Türkiye'de işlerin yolunda gitmesinden rahatsız olan dış güçlerin düğmeye bastığını belirtti.

Aşlık, “Şehitlerimizin değerlerini istismar ederek siyaset yapanlar bunu şunu çok iyi bilmelidir ki biz sırça köşklerde oturarak ülkeyi yönetmiyoruz.Kimse ahkam kesmesin biz halkın kendisiyiz. Şehitleri sahiplenir ama onları istismar etmeyiz. Yeri gelirse biz de şehit oluruz ama huzurun bozulmasına izin vermeyiz.” dedi.
AK Parti Menemen İlçe Danışma Toplantısı’na katılan AK Parti İl Başkanı Ali Aşlık, son günlerde kamuoyunda oluşturulmak istenen huzursuzluk ortamıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de uzun yıllarda sonra siyasi istikrarın sağlandığını kaydeden Aşlık, “Sokakta yazar kasasını parçalayıp iş yapamadığı için sokakta polisle çatışan esnaf, malını satamadığı için tarlada bırakan çiftçi, bu ay maaşım ödenir mi diye düşünen memur, yeni yatırımlar yapmak yerine elimdekileri kaybetmeden nasıl ayakta kalırım diyen iş adamı, evinde yakacak kömürü olmadığı pişirecek aşı olmadığı için kara kara düşünen halkım çok iyi bilir ki Türkiye’de huzur ortamı AK Parti Hükümeti tarafından inşa edilmiştir. Siyasi istikrar Türkiye’de pek çok şeyin değişmesine neden olmuş Türkiye her geçen gün güçlenen ve halkıyla bütünleşen bir ülke olmuştur. İşte bundan rahatsız olan dış güçler son günlerde düğmeye bastı. Dolarla oynayıp ekonomimizi baltalamak isteyenler çocuklarımızın kanlarını akıtarak gücümüzü kırmaya çalışıyor.” diye konuştu.

AK Parti Hükümeti’nin sırça köşklerde oturarak ülkeyi yönetmediğini vurgulayan Ali Aşlık, “Biz halkın kendisiyiz. Bütün sorunları biliyor onları bizler de yaşıyoruz. Bugüne geldiğimizde sorunların ekseriyetini çözmeyi başardık. Şimdi bizim üstümüzde, halkımızın üstünde oyunlar oynanmak isteniyor. Biz olamasaydık dolar 2,5 YTL olurdu bunu bilenler bugün ekonomimizde fırtınalar koparmak için doları yükseltmeye çalışıyor. Biz oyunlarını bozuyoruz. Bunu uzun vadede faydamıza çevirmeye çabalıyoruz kimsenin endişesi olmasın.” şeklinde konuştu.

“NE ZAMAN AYAĞA KALKSAK BİRİLERİ RAHATSIZ OLUYOR”

“Meyve veren ağaç taşlanır.” diyen Aşlık, şöyle devam etti: “Her alanda gelişen Türkiye karanlık emelleri olanları rahatsız ediyor. Bütün bunlar Türkiye’de işlerin iyi gittiğinin göstergesidir. İşler kötü gitseydi, bugün bunları konuşuyor almazdık. Siz ne zaman ayağa kalkar ve gücünüzü gösterirseniz birileri bundan rahatsız olacaktır. Tarih sahnesinde hep böyle olmuştur. Şimdi her şeyi bir yana bırakıp hizmete devam edeceğiz. Yaptıklarımızı halka anlatıp yapacaklarımız için onların desteğini isteyeceğiz.”

Son günlerde Türkiye’yi sarsan şehit cenazeleri ile ilgili sert konuşan AK Parti İl başkanı Ali Aşlık, “Biz şehitleri sahiplenir ama onları istismar etmeyiz. Bir şehit anasıyla oturur ağlar, ama onun kanını dökenlere gereken cevabı vermesini biliriz. Milletlerin ve devletlerin hafızaları vardır. Herkes iyi bilir ki Türkiye’de işler düzelirken kardeşi kardeşe kırdırdılar. Şimdi şehit cenazeleri ile huzuru bozmak istiyorlar. Bunu yapmak isteyen her kimse şunu çok iyi bilsin yeri gelirse biz de şehit oluruz. Ama asla huzur ortamının bozulmasına izin vermeyiz.” şeklinde konuştu.

Asıl üzücü olanın şehit cenazeleri üstünden siyaset yapılmak istenmesinin olduğunu söyleyen Aşlık, “Fırsatı değerlendirip oy kaygısıyla şehit cenazelerini istismar edenlere itimat etmeyiniz. Halkımız bunlara itimat etmeyecektir. Bu gün bu topraklarda kanları dökülen hiçbir vatan evladının kanı yerde kalmamıştır ve kalmayacaktır.” dedi.