Diş hekimleri Trabzon’da buluştu

Doğu Karadeniz'deki diş hekimleri Trabzon'da düzenlenen seminerde bir araya geldi.

Trabzon Diş Hekimleri Odası tarafından diş hekimliğinin kuruluşunun 98. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında ‘Diş Hekimliğinde Seri Konferanslar’ konulu seminer Zorlu Grand Otel’de yapıldı. Seminerde Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerenden gelen çok sayıda diş hekimi hazır bulundu.
Seminere konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim üyeleri Prof. Dr. Faruk Haznedaroğlu ve Prof. Dr. Serhat yalçın katılımcılara meslek içersinde yaşanan sorunlar ve diğer mesleki konularla ilgili bilgiler verdi. Seminerin açılış konuşmasını yapan Trabzon Diş Hekimleri Odası Başkanı Dr. Adnan Günnar, bölgenin her köşesinden gelerek kendilerini sürekli yenileme ve geliştirme amacında olan üyelerine minnettar olduğunu söyledi.
Aydınlanmanın meslek gruplarındaki önemine dikkat çeken Günnar, bu yönde de kendilerine önemli bir görev düştüğünü ifade ederek, “Ülkemizin yanı başında ve hatta kendi coğrafyasında oynanan savaş ve terör oyunları; gelişmiş ve sanayileşmiş bölgelerde değil geri kalmış, gariban, muhtaç, cehaletin kol gezdiği topraklarda ve aydın kimliğinden uzaklaşmış coğrafyalarda hüküm sürmektedir. Medeniyet; gelenekleri ve kültürel miraslarından başka bilimi takip eden ve ilme katkıda bulunan toplumlarda kendini gösterir.” şeklinde konuştu.
Seminerin ardından medikal şirketleri tarafından diş hekimliği ile ilgili son ürünlerin tanıtıldığı stant açılışı yapıldı.