Dışişleri Bakanı Gül GATA’da tedavi altına alındı

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, üst solunum yollarında yaşanan rahatsızlık nedeniyle yeniden Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi altına alındı.

Gül’ün durumunun yatakta tedavi gerektirmediği öğrenildi.

Hafta sonu Tunus’a gerçekleştirdiği ziyaretten dönüşünde uçaktaki basınç değişikliklerinin de olumsuz etkilediği kaydedilen Bakan Gül, doğrudan GATA’ya gitti. Bakan Gül’ün, bu nedenle ortaya çıkan rahatsızlığın giderilmesi için hemen tedaviye başlandı.

İlk müdahalenin ardından hastaneden ayrılan Gül, daha sonra Bakanlıktaki makamına geçerek, günlük çalışmalarına devam etti. Gül, bugün sabah itibariyle yeniden GATA’da kontrol altına alındı. Grip olduğu belirtilen Gül’ün sağlığını neyin etkilediği ise tam olarak belirlenebilmiş değil.

Yetkililer, doktorların gerekli çalışmaları yaptıklarını ve henüz net bir teşhisin konulmadığını vurguluyor. Gül’ün bu hastalığının ne kadar sürebileceği ve etkileri tam bilinemezken, Dışişleri Bakanı’nın ilerleyen günlerde ABD’ye yapması beklenen ziyaretin bu beklenmedik sağlık sorunu nedeniyle ileri bir tarihe alınması da söz konusu.