Dışişleri Bakanlığı 3 büyükelçiyi merkeze aldı

Dışişleri Bakanlığı, üç büyükelçiyi merkeze aldı.

Dışişleri Bakanlığı, üç büyükelçiyi merkeze aldı. Atama kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Listede adları yazılı kişilerin karşılarında gösterilen görevlere atanmaları; Dışişleri Bakanlığı’nın 29 Mart 2011 tarihli ve 1190 sayılı yazısı üzerine, 23 Nisan 1981 tarihli ve 2451 Sayılı Kanun’un ikinci maddesine göre, BakanlarKurulu’nca 4 Nisan 2011 tarihinde kararlaştırıldı.
Belçika Krallığı nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Nazif Murat Ersavcı, Kore Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Erdoğan Şerif İşcan ile Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ateş Öktem merkeze alındı.
Büyükelçi, Genel Müdür Tacan İldem, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi ve büyükelçi olarak görevlendirildi. Avrupa Güvenlikve İşbirliği Teşkilatı nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi, Büyükelçi Mustafa Naci Sarıbaş ise Kore Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak atandı.