‘DİSK sağın koltuğu altında solu dizayn etmeye kalkışmasın!’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (DİSK) solda birlik arayışlarının sola zarar verdiğini ve Türkiye'yi tehlikeye sürüklediğini savundu.

Selvi, Eskişehir Öğretmenevi’nde düzenlediği basın toplantısında DİSK’in solda yenilenme ve birlik arayışını eleştirdi. Türk halkının bunaldığını savunan Selvi, vatandaşların bu ortamda bazı çevreler tarafından gerçeklerden uzaklaştırılarak Türkiye’nin tehlikeli noktaya çekilmek istendiğini ileri sürdü. Türkiye’de bunalım ortamında bulanık suda balık avlamak isteyenlerin bulunduğunu belirten Selvi, ciddiyetle bakıldığında sömürü düzeninin devam etmesini isteyenlerin, bu düzenden nemalananların dikkatleri başka yerlere çekmeye çalıştıklarını söyledi.

Selvi, “Siyasette kendileri ve işbirlikçilerinin çıkarları doğrultusunda yeni mesafeler, yeni oluşumlar peşine düşülmüştür. Öyle ilginç bir noktaya gelinmiştirki şimdiye kadar ne yaptığı ve ne yapacağı bilinmeyen kişiler yine bir belirsizlik ortamı oluşturarark kendi çıkarları doğrultusunda sonuç alma gayretine girmişlerdir. Omurgasız, hedefi belli olmayan, günlük gelişemelere göre tavır alan, toplumun menfaati yerine kendi çıkarını ön plana koyanlar Türkiye’de yeni pasta toplamak için seferber olmuşlardır. Türkiye’nin geleceği için insanımız bunlara prim vermeyecektir.” diye konuştu.

DİSK’i kendi asli görevini yapmaya çağıran Selvi, “DİSK, önce tabanında haksızlığa uğrayan işçilerinin haklarını savunsun. Sağınkoltuğu altındasolu dizayn etmeye kalkmasın. Bu yanlıştan dönsünler. Yoksa bu davranış solun zayıflamasına neden olacaktır.” şeklinde konuştu.