Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Mevlid Kandili mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Hz. Peygamber'in kutlu doğumunun yıldönümü nedeniyle Mevlid Kandili mesajı yayınladı.

Bardakoğlu, yayınladığı mesajında Hz. Peygamberin, Yüce Allah’ın insanlığa gönderdiği son rahmet elçisi, peygamberler halkasını tamamlayan son davetçi, dini açıklayan, öğreten ve bütün ahlaki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyet olduğunu kaydetti.

Hz. Peygamber’in tüm insanlığa, Allah’a iman edip, O’nu sevmeyi, O’na bağlanarak iç barışı ve doğru yolu bulmayı, ibadetlerle hayatımızı anlamlı kılmayı, dürüstlüğü, emaneti korumayı, komşuluk ve akrabalık bağlarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, herkesin ve her şeyin hakkını gözetmeyi, kimseyi incitmemeyi, iyilik yapmayı, iyi ve yararlı insan olmayı öğütlediğine dikkat çeken Ali Bardakoğlu, O’nun hayatının güzel ahlakın canlı bir örneği olduğunu ve Kutlu Doğum Haftası’nda insanların O yüce şahsı tanıyarak hayatlarını ahlakla güzelleştirme ve bu yolda bir tazelenme mevsimi olduğunu belirtti.

Kutlu Doğum Haftası’nın O’nun çok sevdiği çocuklara O’nu tanıtma, sevdirme ve çocukları O’nunla buluşturma zamanı olduğunu kaydeden Bardakoğlu, haftanın dini bilgilerin ışığında manevi hayatı zenginleştirmenin, barış ve senlik içinde güvenle yaşamanın, uzaklıkları yakın etmenin ve kardeşlik köprüsünde birlikte yürümenin vakti olduğunu vurguladı.

Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu, Hz. Peygamber’in dünyaya teşriflerinin bu haftada kutlandığını belirterek, O’nun örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği evrensel çağrıyı anlamaya ve bütün bunların özünde barındırdığı ruhu çağımıza taşımanın ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Bardakoğlu ayrıca, Kutlu Doğum Haftası’nın bütün insanlığa rahmet ve barış getirmesini, Mevlid Kandili’nin insanlığın Hz Peygamber’i daha iyi tanımasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ettiğini kaydederek, tüm insanlığın Mevlid Kandili’ni tebrik ettiğini belirtti.