Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir ABD’ye gitti

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ABD'ye gitti. Baydemir'in ziyaretinin 12 gün süreceği ve hiçbir programının iptal edilmediği bildirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi basın bürosu, Baydemir’in bu sabah saatlerinde ABD’ye gittiğini ve ABD ziyareti kapsamında herhangi bir programın iptal edilmediğini bildirdi.

Baydemir’in 12 gün sürecek ziyareti kapsamında Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldıktan sonra Washington’da 5 gün boyunca çeşitli temaslarda bulunacak.

Belediye tarafından daha önce açıklanan program çerçevesinde Baydemir’in ABD temasları sırasında Diyarbakır ve bölgenin yaşadığı sosyo-ekonomik, siyasal ve kültürel sorunlar hakkında yazılı ve sözlü bilgilendirme yapacağı ve bu sorunların çözümü konusunda görüş alış verişinde bulunacağı kaydedilmişti. Ayrıca ABD’nin Nashville kenti ile kardeş belediyecilik ilişkisi üzerine 2 günlük görüşme programına ve Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın Yönetim Kurulu Toplantısı ile Kent Diplomasisi Komitesi Toplantısı’na katılacağı, New York’ta Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Avrupa’dan Sorumlu Başkan ve Başkan Yardımcıları ile görüşeceği belirtilmişti.