Diyarbakır’da Memur-Sen’den Kurtoğlu’na ziyaret

Memur-Sen'e bağlı sendikalar, Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç.

Memur-Sen’e bağlı sendikalar, Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette konuşan Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilcisi Yunus Memiş, geçtiğimiz günlerde Kamu Hastaneler Birliği’nin (DKHB) müfettişlik olan araç ihalesiyle ilgili basına yansıyan iddialardan son derece rahatsız olduklarını söyledi. Kurum müdürlerinin arkasında olduklarını ifade eden Memiş, “Biz genel sekreterliğimiz gerçekten son dönemde yapmış olduğu çalışmaları görüyoruz. Birileri kendi menfatı için kalkıp bir şeyler yapmasını doğru bulmuyoruz. Biz kişilerin performansına ve alt birimde çalışan personellerin durumuna bakarız. Personel ile amir arasındaki ilişki ne düzeyde ona bakarız.” diye konuştu.
Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu ise, asıl hedeflerinin insanlığa hizmet etmek olduğunu söyledi. Kurtoğlu,”Toplumun efendisi değiliz. Toplumun hizmetkârıyız. Doğrularla beraber olmak zorundayız. Karalama, yalan, hiç kimseye yakışmaz. Bu durumda siz bizim duygularımıza tercüman oldunuz. Gelişinizden ötürü teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.