Diyarbakır esnafına 100 bin YTL

Diyarbakır'da terörün esnafa verdiği zarar karşılanıyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Vekili Uğur Bektaş, Diyarbakır’daki izinsiz gösteriler sırasında işyeri zarar gören Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (DESOB) üyelerine dağıtılmak üzere 100 bin YTL’lik maddi yardımda bulunduklarını bildirdi.

Bektaş, DESOB’da düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakır’daki olayların Türkiye’nin hiçbir yerinde bir daha olmasını istemediklerini söyledi. İşyerleri zarar gören ve yardım yapılacak esnafı DESOB’da kurulacak bir komisyonun belirleyeceğini kaydeden Bektaş, şöyle konuştu:

”Diyarbakır’da yaşanmasını istemediğimiz olaylar nedeniyle esnaf ve sanatkarlarımızın zarar görmesi, bizleri de üzmüştür. Bu olayların Türkiye’nin hiçbir yerinde bir daha yaşanmasını istemiyoruz. TESK olarak üzüntümüz neticesinde Diyarbakır esnafına yardım yapılması kararı aldık. Biz her zaman Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki esnafımızın yanındayız.”

DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu da Diyarbakır esnafının sıkıntılı günler yaşadığını belirtti. Burada yaşanan sorun ve sıkıntının çözümü noktasında ilgililerin ciddi adımlar atacağına inandığını kaydeden Ebedinoğlu, ”Diyarbakır’ın gördüğü zarar, maddi rakamlarla ifade edilemez” dedi.Konuşmaların ardından 100 bin YTL’lik çeki DESOB Başkanı Ebedinoğlu’na veren Bektaş, Batman’daki olaylar nedeniyle zarar gören esnafa da yardımda bulunacaklarını sözlerine ekledi.