Diyarbakır’da Akalın’a büyük öfke

Demet Akalın Muğla'da verdiği konserde Diyarbakırlılara hakaret sarf eden sözleri üzerine pop sanatçının kaset satışları Diyarbakır'da durdurulurken,vatandaşlar ünlü sanatçının posterlerini yırtarak tepki gösterdi.

Demet Akalın’ın kendilerine üzür dilemesini isteyen Diyarbakırlılar sanatçının bölücülük yaptığını iddia etti.

Ünlü sanatçı Demet Akalın Muğla’da verdiği konserde kendisini izleyenlere, “Ne oldu soğuktan ağzınız diliniz tutulmuş olabilir de bari tempo falan alkış. Abi Diyarbakır’dan mı geldiniz hepiniz? Dağdan mı? Neraden geldiniz anlamadım yani. Moron moron bakıyorsunuz abi ” demesi Diyarbakır’lı kasetçileri ayağa kaldırdı. Müzik market işletmecileri Akalın posterlerini yırtarken, kasetlerini bir daha satmayacaklarını söylediler. Müzik market işletmecileri Demet Akalın’ın kaset ve CD’lerini satmama kararı alırken, ellerinde bulunan kaset ve CD’leri raflardan indirdi. Camlarda bulunan Akalın’ın posterlerini yırtatarak tepkig österdiler

Diyarbakır’da bulunan müzik market işletmeçileri, Demek Akalın’ı öfkeli olduklarını belirterek”Böyle bir şey demesini öncelikle şiddetle kınıyoruz. Diyarbakırlı olupta, dağdan inmek çok ters bir kelime. Bunu söylemeye kimsenin hakkı yok. Buradaki insanlar Demek Akalın’dan daha kültürlü, daha bilgili, konuşmasını ve hareketlerini bilen daha saygılı insanlardır.”dedi.

Sanatçıyı bölücülük yapmakla suçlayan Diyarbakırlı vatandaşlar ise “Bu sözler sanatçıya yakıştırmıyoruz. Kendisini kınıyoruz. Bizden özür dilememesi halinde dava açacağız kimsenin bize hakaret etmeye hakkı yok. Zaten kendisini sanatçı görmediğimiz gibi böyle şahsiyetleri tanımıyoruz. Demet hanım bu sözlerle bölücülük yaparak toplumu tahrik etmiştir”şeklinde tepki gösterdiler.