Diyarbakır’da Nevruz öncesi güvenlik toplantısı

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Batman'da polis otosuna gerçekleştirilen saldırıda şehit olan ve yaralanan polis eşleri ile yaralı bekçiyi ziyaret ettikten sonra Diyarbakır'a geldi.

Batman’a yaptığı ziyaret sırasında Bakan Aksu’yu yalnız bırakmayan Diyarbakır Valisi Efkan Ala, bakanın Diyarbakır ziyaretinin kendilerine güç verdiğini ifade etti.

“Diyarbakır halkı adına yaptığınız bu ziyaretten dolayı size teşekkür ederim.” diye Vali Ala, Bakan Aksu’ya Diyarbakır’daki susuz köylere su götürülmesi konusunda maddi destekte bulunduğundan dolayı memnuniyetlerini iletti.

Geniş güvenlik önlemleri altında Diyarbakır Valiliği’ne gelen Aksu, dün Ankara’da yapılan terörle mücadele konusundaki toplantının ardından Diyarbakır’da da güvenlik toplantısı yapacağını vurguladı. Basına kapalı olarak yapılan güvenlik toplantısına Diyarbakır Valisi Efkan Ala, Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Jandarma Bölge Komutanı ve AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kurt katıldı.

Diyarbakır’da dün HSBC Bank’ta meydana gelen patlama ve yaklaşan Nevruz öncesi çıkması muhtemel olaylarla ilgili alınması gereken güvenlik tedbirlerinin konuşulduğu toplantıda Bakan Aksu, dünka patlamayla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Bakan Aksu, daha sonra valilikten ayrılarak hava yolu ile Ankara’ya döndü.