Diyarbakır’da yoğun kar başladı

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava yaşamı olumsuz etkilerken, Diyarbakır'da da akşam saatlerinden itibaren etkili kar yağışı başladı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının yarın da süreceğini, bu gece en düşük hava sıcaklığının eksi 3 derece olmasının beklendiğini bildirdi.

Yarından itibaren hava sıcaklığının yükseleceğini belirten yetkililer, yarın gece en düşük hava sıcaklığının sıfır derece olmasının beklendiğini, yarından itibaren soğuk hava yerine yağışlı ama ılık bir hava hakim olacağını ve hafta sonu ise sıcaklığın 7 dereceye kadar çıkacağını ifade ettiler.

Öte yandan, kar yağışı nedeniyle kentte seyir halindeki sürücüler buzlanmaya karşı uyarıldı.

BURDUR

Burdur Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, karda yiyecek bulamayan kuşlar için yol kenarlarına yem bıraktı.

Burdur Belediyesinde görevli Veteriner Hekimi Mete Gümen, yoğun kar yağışı sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar ve yaban hayvanları için parklar ve yeşil alanlar başta olmak üzere şehrin çeşitli bölgelerine yem bıraktıklarını bildirerek, ”Kuşlar başta olmak üzere hayvanların aç kalmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Kar yağışı şimdilik sona erdi, fakat kış şartları boyunca uygulamamıza devam edeceğiz” diye konuştu.