Diyarbakır’ın kaçırılan ambulansı bulundu

Teröristlerin cenazesini taşıyan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin kaçırılan ambulansının bulunduğu açıklandı.

Devlet Hastanesi Morgu’nda cenazesi olduğunu söyleyen Hüseyin Haçko adındaki bir kişi, Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yaptı. Başvuru dilekçesinde, cenazesini Nusaybin’e götürmesi gerektiğini belirten Haçko’ya, belediye yetkilileri tarafından ambulans tahsis edildi. Ancak ambulans, Nusaybin girişinde kendilerini Nusaybin Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı güvenlik mensubu olarak tanıtan, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce durduruldu.

Ambulans şoförü M.Emin Ok, bu kişiler tarafından tartaklanarak indirildi ve ambulans içerisinde cenaze ile birlikte kaçırıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, kaçırıldığı iddia edilen ambulansın bulunduğu açıklandı. 21 EB 248 plakalı ambulansa el koyan Nusaybin Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı güvenlik mensupları tarafından Suriye sınırındaki ailesine teslim edildi. Emniyet mensupları, daha sonra ambulansı Nusaybin’de bulunan sürücü Emin Ok’a teslim etti. M.Emin Ok’un sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Fakat kısa süreli bir şekilde ambulansın kaçırılması ve sonrasında bulunması, kafaları karıştırdı. Belediye yetkililerinin, olayı netleştirmeden basına duyurmasıyla neyi hedeflediği ise bilinmiyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin ambulansın kaçırılma iddiasıyla reklam yapıp yapmadığı merak ediliyor. Şimdi herkesin merak ettiği ise, belediye ambulansının gerçekten kaçırılıp kaçırılmadığı. Konuya ilişkin yetkililer net bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Diyarbakır Devlet Hastanesi morgunda bulunan 7 terörist cenazesinden Suriye uyruklu Eşref Kahraman ve Abbas Baran adlı teröristlerin cenazeleri bugün Diyarbakır Büyükşehir ve Ergani belediyelerinin Hasta Nakil ambulanslarıyla memleketlerine gönderilmişti.

Daha öncede yine teröristlerin cenazeleri büyükşehirin ambulanslarıyla taşındığı için soruşturma açılmıştı.