Diyarbakırlı kadınların isteği dağdakilerin affedilmesi!

Aysel Tuğluk'tan, dağdaki çocuklarına dönük genel bir affın çıkarılması için girişimlerde bulunmasını istedi.

Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Evi’ndeki kadın kursiyerler, kendilerini ziyaret eden DTP Eski Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Aysel Tuğluk’tan, dağda olan çocuklarına dönük genel bir affın çıkarılması için girişimlerde bulunmasını istedi.

DTP Eski Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Aysel Tuğluk, Diyarbakır Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Evi’ndeki kadın kursiyerleri ziyaret etti. Kadınların sorunlarını dinleyen Tuğluk, evin ağır yükünü taşıyan, geleceğin çocuk ve gençlerini topluma yetiştiren kadınların sorunlarına bir nebze de olsa destek olmak için Meclis’te büyük çaba göstereceklerini söyledi.

Kadın kursiyerler, artık kan ve gözyaşı istemediklerini, “çocuklarının cenazelerini değil demokratik ve özgür bir yaşam istediklerini” dile getirerek “savaşın durması ve barışın sağlanmasını, dağda olan çocuklarına genel affın çıkarılmasını” istedi.

Kadınları dinleyen Tuğluk şunları söyledi:

“Dağda öldürülen askerler de bizim acımız. Onlara da çok üzülüyorum. PKK’lılarda bizim çocuklarımız. İkisi de bizim evlatlarımızdır. Artık gençlerimizin ölmesini istemiyorum. Anaların gözyaşlarına son vermek ve yüreklerindeki ateşe su olup, söndürmek amacıyla Meclis’e gideceğiz. Tabi Meclis’e giderken sadece seçilmek için değil, binlerin desteği ile binlerin umudu olmak için gideceğiz. Ne kadar güçlü bir oy potansiyeli ile gidersek sesimiz o kadar gür çıkar. Doğrusunu söylemek gerekirse alacağımız sonuç üzerinde dost da düşman da yorum yapacak, politika yapacak. Sizlere söz veriyorum, evlatlarınızı yitirmemeniz için elimden geleni yapacağım. Yani talebinizin gerçekleşmesi için zemin hazırlamaya çalışacağız.”

MİLLİYET