Diyarbakırlılar güne karla başladı

Günlerdir beklenen soğuk ve karlı hava, bugün sabahtan itibaren etkili olmaya başlarken, Diyarbakırlılar güne kar yağışıyla başladı.

Sabahın erken saatlerinde etkisini gösteren kar yağışıyla birlikte, etraf bembeyaz oldu. Vatandaşlar işyerlerine giderken oldukça zorlandı.

Tedbirsiz yollara çıkan araçlar ise hareket etmekte güçlük çekti. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, trafiğin aksamaması için bir takım önlemler aldı. Sürücüleri zincirsiz trafiğe çıkmamaları konusunda uyaran emniyet, kazalara sebebiyet verilmemesi için dikkatli davranılması uyarısında bulundu.

Sert bir kara iklime sahip olan Diyarbakır’da, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü gece ve sabah saatlerinde don olayları yaşanacağı konusunda vatandaşları da uyardı. Zorunlu olmadıkça araçlarla gece ve sabahın erken saatlerinde trafiğe çıkılmaması konusunda uyaran yetkililer, Pazartesi gecesine kadar sıcaklığın -12 ile -14 dereceye kadar düşeceği belirtildi.

Yazları çok sıcak geçen Diyarbakır’da, kış soğukları Doğu Anadolu’da olduğu kadar şiddetli değil. Diyarbakır merkezde meteoroloji istasyonunun gözlemlerine göre, en sıcak ay ortalaması 31 derece, en soğuk ay ortalaması ise 1,8 derece. Bugüne değin ölçülen en yüksek sıcaklık 46,2 derece ile 21 Temmuz 1937 gününde, en düşük sıcaklık ise -24,2 derece ile 11 Ocak 1933 günü olmuş.