Diyarbakırspor başkanını seçti

Diyarbakırspor Kulübü Başkanlığı'na Servet Can getirildi.

Diyarbakırspor Kulübü Başkanlığı’na Servet Can getirildi. Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Abdullah Akyıl’ın dün akşam istifa etmesinin ardından bugün toplanan yönetim kurulu, bir yıldır Diyarbakırspor 2. başkanlık görevini yürüten Servet Can’ı başkan seçti.
Yönetim Kurulu’nda olaylı Diyarbakırspor- Konyaspor maçında rakip futbolcu Bebbe’ye tekme attığı belirlendikten sonra istifa eden Futbol Şube Sorumlusu Felat Hevedanlı’nın yerine ise Asbaşkan Yavuz Avcı getirildi. Diyarbakırspor A.Gaffar Okkan Tesisleri’nde yapılan yönetim kurulu toplantısı 2 saat sürdü. Toplantı hakkında Kulüp’ten yapılan açıklamada yeni görev dağılımının daha sonra yapılacağı belirtildi.

Diyarbakırspor eski Başkanı Abdullah Akyıl, kendisi başkan olduğu sürece kulübün destek görmeyeceğini farkettiği için istifa ettiğini açıklamıştı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) Konyaspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Diyarbakırspor’a 3 maç seyircisiz maç oynama ve 25 bin YTL para cezası vermesinin ardından Yeşil-kırmızılı yönetim olağanüstü toplanmış ve Akyıl’ın istifasını istemişti.

Abdullah Akyıl yaptığı yazılı açıklamasında, görev yaptığı süre içerisinde hep yalnız kaldığını ve zaman içerisinde yıprandığını ifade ederek,”Bunu farkettim ki, ben kulüp başkanı olduğum sürece kulübüm destek görmeyecek ve eleştirilerin hedefi olacaktı. Bunu göze almam imkânsızdı. Diyarbakırspor ve yönetimdeki arkadaşlarımın önünün açılması için istifa ettim.” açıklamasını yapmıştı.