Diyarbakırspor Beşiktaş’ı eli boş göndermeyi amaçlıyor

Diyarbakırspor'da Beşiktaş maçının hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Diyarbakırspor, kendi sahasında taraftarın desteğiyle kazanmak istiyor.

Maçı 3-0 önde götüren Kırmızı-yeşilliler, kötü zemin ve hakem hataları nedeniyle beraberliğe razı oldu. Güneydoğu ekibi, oynadığı son 2 maçta bir puan toplayabildi. Düşme hattındaki takımların arasına girmesine rağmen, yönetim takımdan çok ümitli.

Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Felat Hevedanlı, puan kaybını şanssızlığa bağlıyor. “Kadromuz çok güçlü. Bu sezon iyi çıkış yapacağımıza inanıyorum. Süper Lig gerçekten çok çekişmeli geçiyor. Ortaya koyduğumuz oyunu herkes alkışlıyor. Ama şanssızlık olunca puan kaybettik” diyen Hevedanlı, Beşiktaşı yeneceklerini söyledi.

Diyarbakırspor’un günde çift idman yaparak karşılaşmaya hazırlandığını anlatan Hevedanlı, özellikle yeni transferlerin takıma mücadele ruhu kattığını aktardı. Hevedanlı,”Yeni arkadaşımız Mikiç’in ilk maçında kırmızı kart görmesi büyük üzüntüye neden oldu. Rakoviç ve kaleci Ramazan’nın da performansları çok iyi. Yani bütün arkadaşlar arasında mücadele ve kazanma ruhu var. Bunun meyvelerini alacağız” diye konuştu.

Diyarbakırspor Kulübü Basın Sözcüsü ve Asbaşkanı Aziz Gölcük de, yaptığı yazılı açıklamada Diyarbakırspor’un puan kaybetmeye tahammülü kalmadığını, mutlaka Beyşiktaş’ı yeneceklerini söyledi.

Hakem hataları ve şanssızlık yüzünden ligin 2. yarısında bir puan toplayabildiklerini dile getiren Gölcük, çabuk toparlandıklarını belirterek, “Takımımızın puan kaybına tahammülü yok. Ligin ikinci yarısında zor geçecek bir fikstürümüz var. Tüm maçlarımızı büyük dikkat içerisinde oynayacağız. Beşiktaş maçı bizim için büyük önem kazandı. Kazanmamız gereken bir karşılaşma” şeklinde konuştu.