Diyarbakırspor galibiyete hasret kaldı

Turkcell Süper Ligi'nde kümede kalma mücadelesi veren Diyarbakırspor, galibiyet hasreti çekiyor.

Turkcell Süper Ligi’nin 24. haftasını Ankara deplasmanında mağlubiyetle kapatan Diyarbakırspor, 19 puanla ligin dibine demir attı. Bu hafta kendisi gibi zor günler yaşayan Malatyaspor ile karşılacak olan Diyarbakırspor bütün maçlara final gözüyle bakıyor. Ankaragücü’nden aldığı farklı yenilgiyle Diyarbakır’a dönen takımın morali bir hali bozuk.

Ankara’da toplanan yönetim kurulu, kan değişikliği için kulüp başkanı Abdullah Akyıl’ın istifasını istedi. Ancak başkan Akyıl, görevinden kalmak istediğini belirterek yönetim kurulunun bu talebini reddettiği belirtildi.

Diyarbakır yönetimi Diyarbakırspor’un başarısızlığı ve çıkan olaylardan dolayı çok yıprandığını düşündüğü Başkan Akyıl’ın yerine 2. Başkan Servet Can’ı düşünüyor. Can’ın bu karara sıcak baktığı öğrenilirken, Akyıl’ın görevi bırakması konusunda ikna edileceği kaydedildi.

Başkan Akyıl’ın istifasının istenmesi, Futbol Şube Sorumlusu Felat Hevedanlı ile teknik direktör Nejat Biyediç’in istifasıyla başlayan dağılma ile oluşan moral bozukluğu futbolculara da yansıdı. Antrenör Mehmet Budakın’ın çalıştırdığı Diyarbakırspor’da futbolcuların morali bozuk. Genel Menajerin olmaması nedeniyle yetkileri artırılan kaptan Cumhur Bozacı, galibiyete hasret kaldıklarını dile getirdi.

Kendileri gibi sıkıntılı günler yaşayan Malatyaspor’un mutlak galibiyet için Diyarbakır’a geleceğini anlatan Cumhur, bunun için iyi hazırlanmaya çalıştıklarını, farklı mağlubiyetin etkisinden kurtulmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Diyarbakırspor Asbaşkanı Nurullah Edemen, bir galibiyet almaları halinde çok iyi olacaklarını söyledi. Ankagücü yenilgisinin bir talihsizlik olduğunu dile getiren Edemen, bundan sonraki maçları kazanmak için sahaya çıkacaklarını belirtti.

Antrenör Mehmet Budak’ın, Diyarbakırspor’un küme düşme potasındaki takımlarında maç kaybettiğini belirterek,” Bu bize şans ve moral oldu. Ligde 2 maçımızı üst üste kazanırsak, alt sıradan kurtuluruz. İnşallah, bunu da yapacağımıza inanıyorum. Geçen sezon da böyle şanssız günler yaşamıştık. Ama kenetlenip kurtulmuştuk. Malatyaspor maçı bizim için önem kazandı. Kendimizi ona göre hazırlıyoruz. Artık puan kaybına tahammülümüz yok.” ifadelerini kullandı.