Diyarbakirspor Trabzonspor karsilasmasiyla çikisa geçmek istiyor

DIYARBAKIR - Turkcell Süper Ligi'nde üst üste 8 maglubiyet alarak puan cetvelinde son 3 takimin arasina düsen Diyarbakirspor, çikis yapmak için umutlarini Trabzonspor maçina bagladi.

Diyarbakirspor Kulübü Baskani Abdullah Akyil, bir veya iki galibiyet almalari halinde puan cetvelinin ortalarina yükseleceklerini söyledi. Üst üste aldiklari yenilgilerde, sansizligin yani sira hakem hatalarinin da etkisi oldugu aktaran Akyil, Karadeniz ekibini eli bos göndermeyi hedeflediklerini söyledi.

Diyarbakirspor Kulübü Basin Sözcüsü Aziz Gölcük ise yaptigi yazili açiklamada, kendi sahalarinda oynayacaklari Trabzonspor maçini kazanacaklarini söyledi. Gölcük, oyunculara ve teknik heyete güvendiklerini, kendi sahalarinda Trabzonspor’u yenerek çikisa geçmek istediklerini vurguladi. Taraftarlarinin destegine ihtiyaçlarinin oldugunu aktaran Gölcük, “Lig’de ilk yarinin bitmesine 5 maç kaldi. Sahamizda oynayacagimiz 3 maçtan galibiyetle ayrilarak puanimizi 17’ye çikarmamiz gerekiyor. Bunu gerçeklestirirsek ikinci yariya daha rahat baslariz.” dedi.

Diyarbakirspor’un kesinlikle küme düsmeyecegini ifade eden Gölcük, sözlerini söyle tamamladi: “Taraftarlarimizdan takimlarini yalniz birakmamalarini ve 90 dakika boyunca takimlarini desteklemelerini istiyoruz. Taraftarlarimiz, maçlarda daha sakin olmali ve provakasyona gelmemelidir.”