Diyarbakırspor’da Hadzıbegiç 15 yıllık sözleşme imzaladı

Diyarbakırspor, daha önce bir süre Gaziantepspor'u çalıştıran teknik direktör Faruk Hadzıbegiç ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Diyarbakırspor yönetimi Nejat Biyediç’in istifa etmesiyle boşalan teknik direktörlük görevine Boşnak teknik adam Faruk Hadzıbegiç’i getirdi. İmza töreni için Dedeman Oteli’nde düzenlen törende konuşan Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Servet Can, yönetimi devraldıktan sonra Hadzıbegiç’e teklif götürdüklerini belirterek, teklifi kabul ettiği için hocaya teşekkür etti.

Yeşil-Kırmızılılar’ı çalıştıracak teknik direktör Faruk Hadzıbegiç yaptığı ilk açıklamada ligin son sırasında bulunan Diyarbakırspor için “Kesinlikle ligde kalacağız” dedi. Kendinden emin konuşan yeni teknik direktör Hadzıbegiç, taraftar ve Diyarbakır basınından da destek istedi. Diyarbakırspor’u zor bir dönemde devraldığının farkında olduğunu dile getiren Hadzıbegiç, “Başkan nasıl cesur davranıp yönetimi aldıysa ben de kendime ve takıma güveniyorum. Çok iyi biliyorum zor görev ama başaracağız” diye konuştu.

Sabah futbolcularla bir toplantı yaptığını da ifade eden Hadzıbegiç, şöyle devam etti:

“Topçularla görüştüm. Ben herşeyimi vereceğim. Futbolcular da bu formanın hakını vereceklerini söylediler. Formamızı ıslatacağız. O zaman da kazanacağız. Başarı için inanacaksınız. Onlar da aynı düşünüyorlar. Bu takıma güveniyorum. Kesinlikle kalite var. Futbolcularla beraber bu durumdan kurtulacağız. Herşeye rağmen ligte kalacağımıza güveniyoruz.”

Diyarbakırspor’un bölgenin önemli takımlarından biri olduğunu ifade eden Hadzıbegiç, taraftara da seslenerek, kendilerini yanlız bırakmamalarını istedi. Konuşmanın ardından Diyarbakırspor’un yeni teknik direktörü Faruk Hadzıbegiç, 1.5 yıllık sözleşmeye imza attı.