Diyarbakırspor’un yeni başkanı bugün belirleniyor

Diyarbakırspor Yönetim Kurulu, bugün bir araya gelerek yeni kulüp başkanını seçecek. Kulüp başkanı Abdullah Akyıl'ın istifa etmesiyle boşalan başkanlık görevine 2. başkan Servet Can'nın getirileceği belirtiliyor.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) Konyaspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Diyarbakırspor’a 3 maç seyircisiz maç oynama ve 25 bin YTL para cezası vermesinin ardından Yeşil-kırmızılı yönetim olağanüstü toplanmış ve Akyıl’ın istifasını istemişti.

Abdullah Akyıl yaptığı yazılı açıklamasında, görev yaptığı süre içerisinde hep yalnız kaldığını ve zaman içerisinde yıprandığını ifade ederek,”Bunu farkettim ki, ben kulüp başkanı olduğum sürece kulübüm destek görmeyecek ve eleştirilerin hedefi olacaktı. Bunu göze almam imkânsızdı. Diyarbakırspor ve yönetimdeki arkadaşlarımın önünün açılması için istifa ettim. Diyarbakırspor’un menfaati için daha fazla detaylı açıklama yapmayacağım” açıklamasını yaptı.

Diyarbakırspor Kulübü 2. Başkanı Servet Can ise yönetim kurulu olarak Diyarbakırspor’un başarısı için mücadele verecek birini başkan seçeceklerini açıkladı. Başkanlık için adının geçtini de değinen Can,”Benim başkan olmam henüz netleşmedi. Arkadaşlarla ortak bir karar alacağız. Birini başkan seçeceğiz. ” diye konuştu.