Diyetisyen Topuzoğlu: Türkiye’nin ancak üçte biri ideal kilosunda

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi Diyetisyeni Merve Topuzoğlu, basit uygulamalarla obeziteden kurtulmanın mümkün olduğunu belirterek, "Ülke nüfusumuzun yalnızca üçte biri gereken kilosunda.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi Diyetisyeni Merve Topuzoğlu, basit uygulamalarla obeziteden kurtulmanın mümkün olduğunu belirterek, “Ülke nüfusumuzun yalnızca üçte biri gereken kilosunda. Diğer bölümde ciddi anlamda kilo problemi var,” dedi.
    Diyetisyen Merve Topuzoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK Sümer Gençlik Merkezi’nde “Beslenme ve Sağlık” konulu bir konferans verdi.
    Topuzoğlu, ‘çağın vebası’ olarak bilinen obezite ve ilgili hastalıklardan korunmak için beslenme yöntemleri konusunda davetlileri bilgilendirdi.
    Obezite ve buna bağlı olarak gelişen hiperlipidemi, diyabet, kanser, osteoporoz gibi hastalıklara da değinen Topuzoğlu, “Hayatımızdaki küçük değişiklerle bu hastalıkların üstesinden gelebiliriz. Ülkemizde obezitede çok ciddi bir artış var. Şu an ülkemizin yalnızca üçte biri olması gereken ağırlıkta. Bu yüzden buğday, yulaf, çavdar ürünlerini tercih etmemiz gerekiyor. Yediklerimize dikkat ederken egzersiz yapmayı da unutmayalım.” tavsiyelerinde bulundu.
    Konferansa Büyükşehir Belediyesi Bayanlar Spor Merkezi’nin üyeleri, KAYMEK kurs eğitmenleri ve kursiyerlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.