Dizilerin uzun süresi onları sinemaya itti

Bir türlü kısaltılmayan dizi çalışma saatleri oyuncuları sinema sektörüne itti.

Diziler yayından kalkma tehlikesi, bir türlü kısalmayan dizi saatleri ve meşakkatli çalışma şartları nedeniyle bazı oyuncular için ikinci plana gerilerken, sinema filmleri ön plana çıktı.

Yönetmenlerin de dizileri geri plana atan oyuncuları beyazperdede tercih etmesiyle bir oyuncunun aynı anda 3-4 farklı filmi izleyiciyle buluşmuş oldu.

1 YILDA 9 FİLM

Son günlerde peş peşe vizyona giren komedi filmlerinde aynı oyuncular güldürüyor. Bu alanda rekor Fırat Tanış’ta. Şu sıralar aynı anda vizyonda olan ‘Mavi Gece’, ‘Guruldayan Kalpler’, ‘Geniş Aile: Yapıştır!’, ‘Takım: Mahalle Aşkına’ adlarındaki 4 filmde yer alan Fırat Tanış, daha önce gösterime giren 3 filmi ve yıl sonuna kadar gösterime girecek 2 filmi de hesaba katıldığında; 2015 yılını 9 filmde başrole adını yazdırmış olarak kapatacak.

3 FİLMİ VİZYONDA

Bu sinema sezonunun beyazperdede en çok görünen isimlerinden biri de Erkan Kolçak Köstendil. Ünlü oyuncunun halen 3 filmi vizyonda. Şebnem Bozoklu’dan Algı Eke’ye, Çağlar Çorumlu’dan Necip Memili’ye yıldızlar takımından kurulu ‘Yok Artık’, Köstendil’in vizyona giren ilk filmi oldu. 1 hafta sonra Seda Bakan ve Cengiz Bozkurt’la oynadığı ‘Kara Bela’ filmi seyirci karşısına çıktı. Geçen hafta da Beyza Şekerci’li ve Pascal Nouma’lı ‘Takım: Mahalle Aşkına’ filmi vizyona girdi.

KENDİSİYLE YARIŞTI

Murat Akkoyunlu’nun eylül ayında 1 gün arayla vizyona giren 2 filmi birbiriyle yarıştı. Ünlülerden kurulu ‘Yok Artık’ filmi, ‘Adana İşi’ adlı diğer filmini gişede 6’ya katlayarak 261 bin gişe rakamına ulaştı.

ALGI’NIN YILI

İstenen salon sayısında anlaşılamadığı için planlanandan yaklaşık 1 yıl sonra, 18 Eylül’de vizyona giren, yönetmenliğini Ömer Uğur’un üstlendiği kadrosunda Devin Özgür Çınar, Fırat Tanış gibi isimlerin yer aldığı ‘Guruldayan Kalpler’de yer alan Algı Eke’nin 1 hafta sonra da ‘Yok Artık’ adlı filmi vizyona girdi. Eke, önümüzdeki haftalarda vizyona girecek olan Ceylan Özgün Özçelik imzalı ‘Kaygı’ adlı gerilim filminde de boy gösterecek. Necip Memili de, Eke gibi ‘Guruldayan Kalpler’ ve ‘Yok Artık’ta yer alıyor. Çağlar Çorumlu, hem 2 Ekim’de vizyona giren Zeki Demirkubuz imzalı ‘Bulantı’ filminde hem de ‘Yok Artık’ın kadrosunda yer alıyor. Ayça Erturan ise 25 Eylül’de vizyona giren ‘Aşk Nerede’nin yanı sıra, ‘Takım: Mahalle Aşkına’ filmiyle beyazperdede yer alıyor.