Doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Eylül ayında 30 bin aboneye bağlanması planlanan Manisa merkez, Akhisar ve Turgutlu ilçelerinde doğalgaz alt yapı çalışmaları başladı.

Mesir Mahallesi’nin arkasından Laleli bölgesinin bütün ara sokakları doğalgaz boru hattıyla döşenecek. Mesir’e döşenen şebeke sayesinde Laleli’de yaşayan vatandaşlar da 8 Eylül’de doğalgazla ısınabilecek. Bu arada doğalgazı en hızlı ve zararsız şekilde Manisa’ya getirmekle yükümlü Aksa Doğalgaz A.Ş. çalışanları, ilk iş gününde ilk hatalarını da yaptı. Darbeli iş makinesiyle asfaltı delip doğalgaz için hat açmaya çalışan işçiler, yanlış hesaplama sonucu belediyenin su borusunu patlattı. Dakikalarca boşa akan su, mahallede su kesintilerine sebep oldu.

Doğalgaz hattı döşeme çalışmaları, yıl boyunca Akgün, Akıncılar, Alaybey, Arda, Adakale, 1. Anafartalar, 2. Anafartalar, Cumhuriyet, Çarşı, Dinçer, Hafsa Sultan İbrahim Çelebi, Kuyualan, Merkez Efendi, Mimar Sinan, Nişancıpaşa, Peker, Sakarya, Saruhan, Şehitler, Tevfikiye, Utku ve Yarhasanlar mahallerine döşenecek. Diğer mahallelere ise 2007 yılından itibaren sıra gelecek.