Doğalgazlı otobüsler yaygınlaşıyor

MAN Türkiye A.Ş. tarafından ilk olarak Ankara için üretilen çevre dostu doğal gazlı otobüslerin, önümüzdeki dönemlerde diğer büyük büyükşehir belediyelerinde de kullanılacağı bildirildi.

Türkiye’deki 40. yılını kutlayan MAN Türkiye A.Ş.’nin Kurumsal İletişim ve Genel İdare Direktörü İrfan Giral, Ankara’nın kent içi ulaşımına etkin özüm sağlayarak hava ve çevre kirliliğinin önlenmesi amacı ile üretilen 450 adet doğal gazlı otobüsün hizmete verildiğini hatırlatarak bu konuda diğer belediyelerden gelebilecek taleplere açık olduklarını söyledi.

Giral, doğal gazlı otobüslerin Ankara’dan sonra diğer belediyelerde de hizmete alınması konusunda gelebilecek talepleri karşılayabilecek düzeyde üretim potansiyellerinin bulunduğunu bildirdi. Büyükşehirlerin en büyük sorunları arasında yer alan hava kirliliğine olumsuz etkisi tartışılan toplu taşım araçlarında çağdaş değişimlerin yaşanması gerektiğini belirten Giral, Man Türkiye A.Ş’nin ihracatın yanı sıra yurt içi üretiminde de önemli bir pazar payına sahip olduğunu kaydetti.

Giral, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2007’de de Türk ekonomisine olan katkıyı artırarak sürdürmek amacında olduklarını ifade etti.