Doğan Grubunun ‘yılan hikayesi’ne dönen satış iddiası!

Milliyet ve Vatan'ın yeni sahibi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. oldu.

Doğan Grubu'nun ‘yılan hikâyesine’ dönen satışında yeni bir iddia gündemde.. Geçen yılın sonunda başlayan ve artık yılına hikayesine dönen satışla ilgili sayısız iddia gündeme geldi. Doğan Grubu her haberden sonra açıklama yaparak satışı yalanladı.. 

MİLLİYET VE VATAN SATILDI
Bu kez iddianın sahibi A Haber'in genel müdürü Erdoğan Aktaş.. Aktaş bugün twitter'daki hesabından Milliyet ve Vatan gazetesinin satıldığını duyurdu. Aktaş, "A Haber'den son dakika özel haber bombası. Milliyet ve Vatan Gazetesi Demirören-Karacan ortaklığına satıldı." diye bir tweet girdi..

DEMİRÖREN SATIŞI DOĞRULADI
İddiaya Doğan Grubu'ndan henüz açıklama gelmedi. Ancak Yıldırım Demirören, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Demirören ve Karacan ortaklığı DYH ile Milliyet ve Vatan'ı alma konusunda anlaştı"

ORTAKLARDAN BİRİ ESKİ SAHİP
Karacanlar Milliyet gazetesinin eski sahipleri.. Milliyet gazetesi kurucusu Ali Naci Karacan'ın torunu gazetenin sahibi Ercüment Karacan'ın oğlu Ali Karacan'ın Milliyet'i dış kaynak desteğiyle almak istediği daha önce de medyada yankı bulmuştu..Karacanlar – Milliyet flörtünden sonuç çıkmamıştı.. Demirörenler ise gaz sektöründe uzun yıllardır Türkiye'nin lider firmalarından.. Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören aynı zamanda Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün Başkanı..

ENSONHABER  – HÜRHABER