‘Doğan her çocuk sigortalı doğacak!’

AK Parti Isparta Merkez İlçe 2. Olağan Kongresi'ne katılan Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, hükümet olarak bir çok işi başardıklarını belirterek, yeni projeyle Genel Sağlık Sigortası kapsamında doğan çocuğun sigortalı olacağını söyledi.

AK Parti Isparta Merkez İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi’ne Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, AK Parti İl Başkanı Abdullah Gülcemal, AK Parti Isparta milletvekilleri Emin Bilgiç ve Recep Özel, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Dal’ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı. İskender Aydoğdu’nun tekrar aday olmayacağını açıklaması üzerine kongreye tek listeyle katılan Kamil İnci, Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan AK Parti Isparta Merkez İlçe Başkanlığı seçimi öncesinde AK Parti logosunun bulunduğu pasta, salonun ortasında kesildi ve davetlilere ikram edildi. Daha sonra yönetim faaliyet raporlarının okunduğu kongrede, AK Parti’nin 4 yıl içinde yapmış olduğu icraatlar slayt gösterisi şeklinde sunuldu.

Kongrede konuşan Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, önceden SSK ve Devlet Hastanesi tabelasıyla iki farklı kurumun olduğunu, bunun da kaynak israfına yol açtığını söyledi. AK Parti döneminde bu kaynak israfının önleyerek hastaneleri birleştirdiklerini belirten Pepe, kuyruk bekleyen insanların azaldığını ifade etti. Pepe, “SSK’lılar daha önceden sadece SSK Hastanesi’nden ilaç alabilirlerdi. Vatandaş, saatlerce kuyrukta beklerdi. Bu gün bu tablo ortadan kalkmıştır.” dedi. Hükümetin yeni hedefini açıklayan Pepe, SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi kurumların tek çatı altında toplanacağının müjdesini verdi. Pepe ayrıca, Genel Sağlık Sigortası kapsamında doğan her çocuğun sigortalı doğacağını vurguladı.

Ülkenin değişmek istediğini görmek isteyenlerin bunu rahatlıkla görebildiğini aktaran Pepe, AK Parti’nin milli eğitimden bayındırlığa yapmış olduğu hizmetlerden bahsetti. Yolsuzlukların ülkenin belini büktüğünü anlatan Pepe, “22 bankayı fona devreden, 50 milyar doları buharlaştıran, ülke insanının geleceğe güvenle bakmasını engelleyen o dönem AK Parti ile beraber tarih olmuştur.” diye konuştu.