Doğan: Turu garantilemek isterdik

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, 1-0 galip geldikleri Gaziantepspor maçıyla ilgili olarak, "Kupanın ilk ayağında turu garantilemek isterdik" dedi.

Ziya Doğan, Gaziantepspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Kupanın ilk ayağında turu garantilemek isterdik. Girdiğimiz pozisyonlara baktığınız zaman bu mümkün olabilirdi. Ancak zeminin çok ağır olması hakettiğimiz golleri bulmamızı engelledi. Bu sahada futbol oynamak gerçekten zordu. Futbol adına önemli şeyler konuşamayız çünkü saha zemini futbol oynanmasını büyük oranda engelledi. Futbolcularımın kazanma isteğinden çok memnunum” diye konuştu.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca ise, “Maçın yorumunu yapmak zor. İki takım da çok iyi birer fiziksel antrenman yaptı diyebiliriz. Trabzonspor bizden daha çok istedi ve kazandı. Kendilerini tebrik ediyoruz. İkinci maçta kazanıp turu geçmeyi hedefliyoruz” dedi.

Öta yandan, Gaziantepspor kafilesi, yoğun kar yağışı nedeniyle uçak seferleri iptal edilince, geceyi Trabzon’da geçirdi. Kırmızı-siyahlılar, yarın uçak seferlerinin durumuna göre kentten ayrılacak.