‘Doğru Yol Partisi’ni kimse bölemez’

Doğru Yol Partisi (DYP) Erzurum İl Başkanı Hulusi Sırmacı, son günlerde bazı illerin teşkilat mensuplarının partiden ayrı Erzurum'da bir toplantı yapacağı şeklindeki haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.

Teşkilat binasında basın toplantısı düzenleyen Sırmacı, bir kısım kişiler tarafından görsel ve yazılı basın yoluyla DYP’ne ve Genel Başkan Mehmet Ağar’a karşı karalama kampanyası başlatıldığını, ancak bu yollarla bir yere varılamayacağını vurguladı.
Karalama kampanyası yapan kişilerin kendilerini ‘hala DYP’li zannettiklerini’ vurgulayan Sırmacı “14-15 mayıs 2005 tarihinde 50 bin kişinin katılımıyla, Ankara’da gerçekleşen DYP büyük kongresinden sonra Genel İdare Kurulu listesinde yer almayan bazı kişiler 15 Mayıs akşamı DYP’ye muhalif hareketi başlattılar. Ama bir sonuç alamadılar. Bir yıldan beri bu tür davranış sergileyenler hiçbir sonuca ulaşamadıkları gibi şimdi de ilimizden birisine bir yazı fakslayarak bazı illerin teşkilat mensuplarıyla partiden ayrı olarak Erzurum’da bir toplantı yapacaklarını ifade etmektedirler. Adı geçen teşkilat başkanlarıyla görüştüm. Böyle bir toplantıyı asla tasvip etmediklerini, kesinlikle bu toplantıya katılmayacaklarını, Erzurum İl Teşkilatı gibi Mehmet Ağar’a bağlılıklarını bildirdiler.” dedi.

“Kendini Doğru yol Partili zanneden birkaç kişi partiyi bölmeye çalışmaktadır ama bunu yapamayacaklardır.” diyen Sırmacı, bu tür hareketlerin partiyi yıpratmaya yönelik olduğunu savundu. Sırmacı, “Bu tür hareketler partiye yapılmış bir ihanettir. Parti tabanı, belde, ilçe ve il teşkilatları olarak bu tür hareketlerin partiyi yıpratmaya yönelik hareketler olarak düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.