Doğu eksi 33’ü gördü

Doğu'da en düşük hava sıcaklığı -33 dereceyle Ağrı'da ölçülürken bölgede bankamatikler de buz tuttu.

Eksi 32 dereceyi gören Erzurum’da bankamatiklerin donması nedeniyle vatandaşlar para çekemedi. Hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam eden aşırı soğuklar ilde kabini bulunmayan bankamatiklerin donmasına neden oldu. Şehrin birçok yerindeki bankamatikler çalışmıyor. Erzurum’da bir bankaya ait yerden para çekmeye giden Osman Ayvalı çok sayıda ATM’yi dolaştığını ancak hiçbirinden para çekemediğini aktardı. Ayvalı, yetkililerin çözüm bulmasını istedi.

Banka yetkilileri ise bankamatiklerin donmaması için sürekli çalışması gerektiğini, ATM’lerin gece çalışmadığı için buz tuttuğunu belirtti. Söz konusu durumun kabin bulunmayan ATM’lerde görüldüğüne dikkat çekildi.

Diğer taraftan Meteroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum’da 32, Ardahan’da 17, Kars ve Iğdır’da 21 ve Erzincan’da 13 derece olarak ölçüldü.

Bölgede gündüz ölçülen en yüksek hava sıcaklıklarının ise Kars’ta eksi 12, Ağrı’da eksi 10, Ardahan’da eksi 9, Erzurum, Erzincan ve Iğdır’da eksi 5 derece olduğu kaydedildi.