Doğu Perinçek Batı’ya çattı

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Batı'nın İslam ülkelerine yönelik tavrını sert bir dille eleştirdi.

Başkent Berlin’deki Ansbach restoranında basın toplantısı yapan Perinçek, Batı’da Müslümanlara yönelik tutumunun Hitler’in Yahudilerine yaptıklarına benzettiğini dile getirirken, “ABD Hıristiyan ülkelerini kendi saflarına çekmek istiyor. Bunu başardığında Müslümanlara karşı girişimde bulunacaklar. Hitler’in Yahudilere yaptığını Batı şu an Müslümanlara yapıyor. Şu an Müslümanları karalamak istiyorlar. Bu haçlı seferlerin yeni versiyonu. Almanya’da Amerika Birleşik Devletleri’ni desteklerse, onların hedefine yardım etmiş olur. Almanya burada hangi safta yer alacağını iyi bilmeli.” dedi.

—Ermenilere soykırım yapılmadı—

Perinçek, sözde Ermeni soykırımı konusu da değindi. Almanya Federal Parlamentosu Ermeni soykırımı iddialarını kabul etmesini eleştiren Perinçek, Almanya’nın bu tutumu Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerini zedelediğini belirtti.

Perinçek, Ermeni soykırımı iddialarının bir yalandan ibaret olduğuna dikkat çekerken dış ülkeleri Ermeni meselesini öne sürerek kendi çıkarlarına kullandıklarını belirtti.

Ermeni soykırımı iddiasını sadece Türk tarafı yalanlamadığını vurgulayan Perinçek, “Hazırladığımız kitaplarda Ermeni kaynaklarına dayandık. Bunların bir tanesi Ermenistan’ın ilk Başbakanı Ovanes Kaçaznuni. Diğer kaynak ise tarihçi A.A. Lalayan.” dedi. Ermeni kaynakları Ermeni soykırımı iddiası yalan olduğunu ispat ettiğini belirten Perinçek, “Kaçaznuni’nin hazırladığı rapora göre Fransa, İngiltere ve diğer dış ülkeleri Ermenileri kendi çıkarlarına için kullandıklarını yazıyor. Ermenileri Türklere karşı ayaklandırdıkları raporda belli oluyor.” dedi.