Doğu’da hayat şartları nasıl gelişir?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Doğu Anadolu'ya sosyal hayatın gelmesi için önce doktor ve ebenin gelmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti Oltu ilçe teşkilatının 2. olağan kongresine katılan Bakan Recep Akdağ, Doğu’ya doktor gelmesini engellemeye çalışanlar olduğunu belirterek, “Oltu’ya, Narman’a doktor gelmesini engellemeye çalışanlar diyorlar ki ‘Doğu’da sosyo ekonomik şartları iyileştirin, sosyal hayat iyi olursa o zaman doktor gelir.’ Ben bu ifadeyi yanlış bir düşünce olarak görüyorum. Çünkü buralara önce doktor, ebe gelecek ki sosyal hayat gelsin. Eğer gelmezse o zaman göç olur, insan kalmaz. Bu topraklarda hizmet vermek en büyük şeref ve bahtiyarlıktır.” dedi.

Türkiye’de beyhude gündemlerle uğraşanların bulunduğunu belirten Akdağ, “Beyhude gündemle uğraşanlar başarılı olamayacaktır.” şeklinde konuştu. Akdağ, “AK Parti’nin, dürüstlüğü ve temiz siyasetiyle yolumuza devam edeceğiz. Doğu Anadolu’dan sesleniyoruz. Beyhude gündem oluşturmasınlar. Bu milletin gündemi bellidir. Bizi boş işlerle kısır siyasetin karanlık dehlizine çekmeye çalışanlar boşuna uğraşmasınlar. Bizim işimiz belli, yola çıkış amacımız belli. Milletin gür sesini kısmaya onların gücü yetmez.” ifadelerini kullandı.

Oltu Belediyesi sinema salonunda yapılan kongrede partilileriyle biraraya gelen Akdağ, Ak Parti’nin ecdadın güzelliklerini geleceğe taşıyacak ve yaşatacak bir hareket olduğunu aktardı. Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman’ın Divan Başkanlığı’nı yaptığı kongreye Erzurum Büyükşyehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, Ömer Özyılmaz, Mustafa Nuri Akbulut, Muzafer Gülyurt. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Tanfer, alt kademe belediye başkanları yanısıra ilçe belediye başkanları da katıldı. Bakan Akdağ, beraberinde Erzurum Valisi ve milletvekilleriyle Oltu Kaymakamı Ömer Lütfü Yaran’ı da makamında ziyaret ederek, ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Bu arada kongre başlangıcında teknik bir arıza nedeniyle İstiklal Marşı ikinci kıtadan başlanarak okundu. Daha sonra Divan başkanı Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman devreye girerek, İstiklal Marşının baştan sona kadar okunmasını sağladı.