Doğumgününde tecavüze uğradı

Tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan kişiyi kızın kendisini affetmesine rağmen ceza aldı.

Tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan kişiyi kızın kendisini affetmesine rağmen ceza aldı. 16 yaşındaki E.P.’nin içeceğine ilaç katarak tecavüz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Emrah İ., kızın kendisini affetmesine rağmen cezadan kurtulamadı

Samsun’da 16 yaşındaki E.P. ile dolmuş şoförlüğü yapan 20 yaşındaki Emrah İ. bir kafeteryada tanışarak arkadaş oldu. Bir süre sonra Emrah İ. arkadaşı Musa Ç.’nin evinde düzenlediği doğum günü partisine E.P.’yi davet etti. İddialara göre evde eğlendikleri sırada Emrah İ., E.P.’ye içine uyku ilacı koyduğu meyve suyu ile pasta ikram edip ardından tecavüz etti. 2 ay sonra hamile olduğunu öğrenen genç kız, sevgilisinden yardım istedi. İki genç kürtaj ile çocuğu aldırmaya karar verdi. Emrah İ. parası olmadığını belirterek genç kızdan annesi A.P.’nin bileziklerini çalmasını istedi. E.P. annesine ait 2 bileziği ve 400 YTL parayı ve kendisinin altın zincirini Emrah İ.’ye verdi. Ancak, paraları harcayan Emrah İ. genç kızın kürtajını yaptırmadı. Bunun üzerine E.P durumu annesi A.P.’ye anlattı ve birlikte polise giderek şikayetçi oldu.

Evleneceğiz

Polis tarafından yakalanan ve geçen yıl Kasım ayında tutuklanarak cezaevine gönderilen Emrah İ. Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan ilk duruşmada genç kızın şikayetinden vazgeçmesi ve evlilik hazırlıkları yaptıklarını söylemesi üzerine 4 ay sonra tahliye oldu. Dün yapılan son duruşmada ise, Emrah İ. yaptığı son savunmasında, “Kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdik. Yaşının da büyük olduğunu söylemişti. Ben tutuklandıktan sonra kendisine ve 1 aylık çocuğumuza benim ailem bakıyor. Evlilik hazırlıkları yapıyoruz” dedi.

Kendi rızamla birlikte oldum

E.P. ise savcılıkta verdiği ifadesini değiştirerek sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi ve “Çocuğu aldırmak için bana yardımcı olmadı. Verdiğim paraları da yedi. Ailem de olayı öğrenince kendisinden şikayetçi oldum. Ancak şimdi ailem de ben de Emrah’tan şikayetçi değiliz. Evlilik hazırlığı yapıyoruz. Benimle zorla ilişkiye girmiş değildir. Kendi rızamla onunla birlikte oldum” dedi.