Doğu’nun standartları değişiyor

Doğu ve Güneydoğu'da yer alan tarihi ve turistik yerlerin görülmesi ve tanıtılması açısından önemli bir eksiklik olarak görülen lüks otellerin bölgede inşasına başlandı.

Akgün Otel Genel Müdürü Metin Akgün, yaptıkları hizmetle memleketlerine olan hizmet borcunu az da olsa ödediklerini belirtti. İstanbul’da başladıkları turizm sektörüne 2001’de düzenlenen Elazığ 1. Ekonomi kurultayında hemşehrilerinin böyle bir yatırımı memlekette de gerçekleştirmelerini istediğini vurgulayan Akgün, verdikleri söz çerçevesinde kısa zaman içerisinde önemli bir yatırımı Elazığ’a kazandırdıklarını belirtti. Yapılan yatırımın sadece Elazığ için değil tüm Doğu için önek bir değer ve yatırım olduğunu ifade eden Akgün, “Otelimizi görmek için insanların otelimizde kalmalarına gerek yok. Günün her saati tün vatandaşlarımız otelimize ve alışveriş merkezimizi ziyaret ederek imkanlarından yararlanabilirler. Biz bu yatırımla Elazığ ve doğunun standartlarını yükselttiğimize inanıyoruz” dedi.

Otel’in alışveriş merkezi ve bünyesinde bulundurduğu bir çok aktivite ile sosyal ve kültürel yaşama yenilik getirdiğini ifade eden Akgün, turizm sektörünün başlı başına bir yenilik olduğuna, gittiği bölgelerde layıkıyla yapıldığı taktirde büyük katkı sunduğuna dikkat çekti. Akgün, ülkeye döviz girdisi bakımından turizmin önemli bir sektör olması yanında Elazığ’a kazandırdıkları bu yatırımla, Elazığ’ın ve çevre illerin tarihi ve turistik yörelerini ziyaret eden yerli ve yabancı turist artışına da katkı sağlanacağını belirtti.

Turizm sektörünün Doğuya nazaran Batıda daha kolay ayakta durduğunu ve daha iyi şartlarda yapıldığına dikkat çeken Akgün, “Doğu halkının da bazı güzelliklerden faydalanması için önemle bu yatırım üzerinde durduk. Bu yörelerde yatırımın karşılığını almak 10 yıl sürebiliyor. Tatil yörelerinde ise bu süre 2-3 yılı geçmiyor” dedi.