‘Doktor çikolata mı da dışardan getireceksiniz?’

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Timur Gürgan, hükümetin ithal doktor çalışmalarını eleştirerek, "Doktor çikolata mı da dışardan getireceksiniz?" sorusunu yöneltti.

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum’a gelen Gürgan, DYP il binasında partililerle biraraya geldi. Burada ithal doktor uygulamasını eleştiren Gürgan, “Doktor çikolata mı da dışardan getireceksiniz? Bu kişiler eğitim almış mı? Alsalar da buralara gelecekler mi? Bu doktorlar size bakacak mı?” sorusunu yönelterek hükümetin doktoru hastaya, hastayı da doktora düşman ettiğini savundu. Türkiye’nin iyi idare edilmediğini ileri süren Gürgan, “Ülkemiz kan ağlamaktadır. Biz ülkenin yararına hizmet veren bütün partilere destekçisiyiz. Ancak şu anki hükmette ülkeye iyi yönetilmemektedir.” ifadelerini kullandı.

Hükümetin ‘3Y’ konusunda başarısız olduğunu anlatan Timur Gürgan, “Türkiye’de yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar hala devam ediyor. Ülkede herkes işini kaybetmekten korkuyor. 2 milyonun üzerinde işsiz insan var. Yasakların hiçbiri kaldırılamamıştır. Yolsuzluklar ise her geçen gün artmaktadır.” şeklinde konuştu.

Dünyadaki en zengin 500 kişi listesinde Türkiye’den yaklaşık 25 ismin yeraldığına dikkat çeken Gürgan, “Geçmişte 500 kişi içerisinde sadece 2 ya da 3 kişi vardı. Ancak ülkemizde milyar dolararı olanların sayısı giderek artıyor. Türkiye’deki belli kişiler, belli yandaşlar desteklenirken diğer tarafta halk kan ağlıyor.” ifadelerini kullandı.

AB konusuna da değinen DYP Genel Başkan Yardımcısı Gürgan, “Herkes Avrupa’da serbestçe dolaşacağını ümit ediyordu. ‘Hayır dolaşamazsınız.’ denildi. Tarım desteklenecek denildi. Avrupa ‘hayır desteklenemez’ dedi. O zaman AB’ye girmenin ne kârı olacak?” sorusunu yöneltti.

DYP İl Başkanı Hulusi Sırmacı da genel merkezin Ankara’da oturmadığını, yetkililerin ülkenin dört bir yanında dolaşarak halkın sıkıntılarını dinlediklerini aktardı.

Diğer taraftan DYP Genel Başkan Yardımcısı Timur Gürgan, ‘DYP Siyaset Okulu Kadın Kolları Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayan DYP Erzurum Kadın Kolları Başkanı Nur Kayaalp’e ‘Siyaset Akdesi Sertifikası’nı takdim etti.