Doktor cinsel tacizden yargılanacak

Adana'da, ameliyat ettiği hastasının yakınına birlikte olma teklifinde bulunduğu iddia edilen doktor ''cinsel taciz'', kadın ve nişanlısı ise doktoru ''yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'' iddiasıyla yargılanacak.

İddiaya göre, Adana Devlet Hastanesinde görevli doktor E.S, ameliyat ettiği hastası Huriye H’nin akrabası E.S’yi cep telefonundan sürekli arayarak ”Sen dulsun birlikte olalım” diye teklifte bulundu.

E.S’nin nişanlısı G.Y. de bu durumu öğrenince, doktorun tacize devam etmesi üzerine ”tuzak” hazırlamaya karar verdi.

E.S’nin 11 Temmuz 2009’da Kiremithane Mahallesi’nde söylediği adrese giden doktor, burada parasının gasbedildiği iddiasıyla polise şikayette bulununca, taraflar, polis ekiplerince sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Yapılan sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede olayın hem müştekisi hem de zanlısı olan kişilerden doktor, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemede ”cinsel taciz” suçlamasından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. E.S. ve nişanlısı G.Y. ise ”yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” iddiasıyla tutuklandı.

Cumhuriyet Savcısı tarafından doktor hakkında ”cinsel taciz” suçundan 2 yıla kadar, E.S. ve G.Y. hakkında da ”nitelikli yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 20’şer yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edilen iddianamede, şu ifadelere yer verildi:

”E.S, cinsel taciz olayını anlattığı G.Y’nin isteği üzerine doktor E.S. ile buluşmayı kabul etti. Doktor E.S, buluşmak üzere E.S’nin verdiği adrese gittiğinde, G.Y. ve yanında bulunan başka bir erkek tarafından tabancayla tehdit edilerek 3 saat süreyle alıkondu, biri boş diğeri 100 bin TL değerinde 2 senet imzalatıldı. Sanıklardan G.Y, doktor E.S’nin otomobilinin torpido gözünden de 600 lirasını aldı. Sanık G.Y, daha sonra telefonla doktor E.S’yi arayarak senedin karşılığı olan parayı da alabilmek için tehdit etti.”

Suçlamaları kabul etmeyen sanıklarla birlikte doktorun yargılanmasına, Adana’da başlanacak.