“Doktor Civanım” gerçek oldu

Sahte belgelerle 10 yıldır doktorluk yapan kadın, yakayı ele verdi.

Konuyla ilgili araştırmayı yapan Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Z.B.K. (36) isimli kadının Doktor Bilgi Bankası’ndaki kaydında bulunan, Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi’nden mezun olduğuna dair bilginin doğruluğunun araştırılması sonucunda sahtekarlığın ortaya çıkarıldığını söyledi.

Kayıtların sorgulanmasının ardından EÜ Tıp Fakültesi ile görüşüldü ve Z.B.K.’nin tıp diplomasının olmadığını anlaşıldı. Durumun Sağlık Bakanlığı’ndaki idare amirlerine bildirilmesi üzerine zanlı Z.B.K. Ankara’ya çağırıldı. Hazırladığı sahte belgelerle ilk olarak Gaziantep Kömürler Şatır Höyük Sağlık Ocağı’nda 5 yıl, daha sonra Küçükkuyu Sağlık Ocağı’nda 5 yıl olmak üzere toplam 10 yıl doktorluk yaptığı ortaya çıkan Z.B.K.’nin, diplomasının sahte olduğunu kabul ettiği öne sürüldü.

Küçükkuyu Sağlık Ocağı’nda Z.B.K. dışında dört doktor bulunduğunu belirten yetkililer, bugün itibarıyla zanlının Sağlık Bakanlığı’yla ilişiğinin tamamen kesildiğini ve tutuklanarak cezaevine konulduğunu bildirdi. Z.B.K.’nin, sağlık bilgisini ise Küçükkuyu’da bir eczanede kalfalık yapan eşinden almış olabileceği ifade edildi.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, sahte doktorla ilgili olarak bugüne kadar hiçbir şikayet gelmediğini söyledi. Sözkonusu sağlık ocağına tansiyon ölçtürmek için devamlı gittiğini söyleyen Nebahat Özer isimli vatandaş da, “Duyunca çok şaşırdım. Halbuki bize çok iyi davranıyor, sağlığımız için nelerin iyi olacağını söylüyordu. Ben de onun dediklerini yapıyordum” şeklinde konuştu.